10 Günlük Öz İzolasyon

Korona virüsün yayılmasını önleme adına evimizde kalıp kendi OHAL’imizi yarattığımız bu günlerde hem oldukça düşünme fırsatı hem de yazı için motivasyon buldum.

devam ettiğim resmim

1–2 gün evden çıkmasa davranışlarında, ruh halinde bariz değişiklikler olan bir kişiyim açıkçası. Çok daha ani tepkiler verebiliyor, depresif olabiliyorum. Arkadaşlarımlarından birini görmemiş olayım, bunalabiliyorum. En stresli anlarımda bile bu ruh halimden çıkmak için mutlaka buluşalım diyorum arkadaşlarımla. Dolayısıyla öncelikle bu süreçte onlardan uzakta kalmaktan, evden çıkamamaktan kendi ruh halim için endişeli olduğumu belirtmeliyim.

Öz izolasyon bitmedi, ne kadar süreceği de belli değil ancak bu 10 gün nasıl geçti buna dair deneyimlerimi paylaşmak istedim — spoiler alert: bu süreci beklediğimden çok daha iyi yönettiğimi söyleyebilirim.

Üretkenlik

Beni en çok bu mutlu etti. Yarıda bıraktığım yağlı boya resmime devam etmek, yeni bir piyano parçasına başlamak ve öncekini daha pratik ederek daha akıcı çalmak. En yakın arkadaşım yaptığı çizimlerine devam etti ve önceden de çizimlerinden sticker paketi yapıp shopier’da satışa çıkarmıştı. Bu süreci verimli geçirip yeni bir paket çıkardı. Stickerlardan birinde benim bir fotoğrafımdan esinlendi :)

daha fazlası için

Bir başka yakın arkadaşım ise bu vaktinde bileklik yaptı bana ve çevresine. Günün sonunda bak bugün bunu yaptım diye gösterebilecek, söyleyebilecek şeylerimizin olması beni memnun etti.

arkadaşımın yaptığı bileklikler

Görüntülü konuşmak

Genelde bir şeyleri mesaj yoluyla konuşmaktan haz etmeyip spontane bir şekilde buluşup konuşan biri olarak, görüntülü konuşmak da gayet buluşmuşuz hissettirdi. Hele de bu 2 günde bir gibi olunca aslında birlikteyiz gibiydi.

Elite

Elite’in 3.sezonunu bekliyordum uzun zamandır ve nihayet çıktı. Gayet güzeldi onu da zaman geçirmeniz için öneririm ama benim gibi bir günde 7 bölüm izlerseniz pek keyifli olmayabilirsiniz çünkü gerginlik de katıyor biraz — ama gerçekten güzel dizi.

Brooklyn 99

Bu süreçte psikolojimizin bozulması, karamsarlığa, endişeye kapılmamız çok olası. Her saniye haberleri takip ederek yüzümüzde gülümseme olmasını bekleyemeyiz. Bu diziye başlamak için fırsat arıyordum, çok iyi denk geldi. Gerçekten gülümsetti ve günümüzden uzaklaşmama neden oldu. — Önceden 1.bölümü izleyip bırakmıştım ancak iyi ki 2.şansı vermişim.

Dans

Kendime bir playlist oluşturdum. Bir hayal kurdum tüm dostlarımla birlikte bir ev partisi gibi. Hiçbirimizin en ufak bir endişesi, kaygısı olmadığı herkesin dans ettiği ve bundan maksimum keyif aldığı. Her gün o playlistten parçalar açarak, odamda mum ışığında ben de dans ettim.

Bahsi geçen playliste gitmek için tıklayabilirsiniz

Benim evde geçen 10 günümden kesitler bu şekildeydi. Hepimizin evde ve sağlıklı olduğunu umuyorum. Ellerinizi yıkayın ve kendinize iyi bakın.

Bu kişisel yazımı umarım beğenmişsinizdir, teşekkür ederim varlığınız için.

Görüşlerinizi bana yorumlardan veya twitterdan iletebilirsiniz.

Sevgiler! :)

Mobile Developer at Otsimo. Interested in technology, computer science, yoga and Italian culture.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store